Hufiec ZHP Turek im. Mikołaja Kopernika

VI Złaz “Śladami Złotego Tura” – relacja

6 października harcerze z Powiatu Tureckiego spotkali się na Harcerskim Starcie aby wspólnie rozpocząć nowy rok harcerski.

Jak co roku piękna pogoda w sobotnie przedpołudnie towarzyszyła harcerzom, którzy spotkali się w turkowskim lesie, aby wspólnie zainaugorować nowy rok harcerski podczas Złazu “Śladami Złotego Tura”, którego była to już 6 edycja. Na Starcie zjawiło się ponad 100 zuchów i harcerzy z drużyn: 58 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “Rivendell” z Turku, 16 Drużyny Starszoharcerskiej “Szare Wilki” z Turku, 15 Drużyny Starszoharcerskiej “Stonoga” z Władysławowa, 8 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku “Europejczycy” działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku, 12 Drużyny Starszoharcerskiej “Iskry” z Malanowa, 5 Gromady Zuchowej “Leśne Skrzaty” z Władysławowa, 4 Gromady Zuchowej “Tokarskie Serca” oraz 10 Drużyny Harcerskiej “Tokarskie Orły” z Tokar, 2 Gromady Zuchowej “Tęczowe Gumisie” z Turku.

Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym apelem, podczas którego drużyny zameldowały swoją obecność zdając raport Komendantowi Złazu, a następnie po raz pierwszy w nowym roku harcerskim zostały przywitane przez Komendanta Hufca hm. Roberta Chmielewskiego. Każdy nasz harcerski start wiąże się z grą terenową, która była kolejnym punktem Złazu. Podczas jej trwania drużyny wyruszyły w trasę po lesie, gdzie ich zadaniem było między innymi ułożenie Godła oraz ułożenie okrzyku nawiązującego do zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. W między czasie podczas oczekiwania na wyruszenie w trasę drużyny pląsały we wspólnym kręgu. Po powrocie z gry terenowej na rozgrzanie i odnowienie energii na uczestników czekała gorąca grochówka.
Tak pozytywnym i przede wszystkim wspólnym spędzeniem czasu naładowani energią i nowymi pomysłami wkraczamy w nowy rok harcerski. Cieszymy się, że nasza społeczność Hufca ZHP Turek z roku na rok pokazuje swoją siłę i liczebność. Uradowani widząc uśmiech na twarzy wszystkich zuchów i harcerzy życzymy, aby ten rok przyniósł jeszcze więcej radości i sukcesów, a drużynowym owocnej pracy. Czuwaj!

Galerię z tego wydarzenia znajdziesz na: Facebook ZHP Hufiec Turek

pwd. Michał Kałużny
Zespół Promocji i Informacji Hufca ZHP Turek.

wróć

Kontakt

Komenda Hufca ZHP
ul. Kościuszki 13,
62-700 Turek
tel. 63 2784005,
e-mail: turek@zhp.wlkp.pl

Dane do faktury
Chorągiew Wielkopolska Hufiec Turek
REGON: 300429024
NIP: 778-14-40-251
BZWBK: 53 1090 1359 0000 0001 1290 6929

Administracja strony
Zespół Promocji i Informacji
e-mail: m.kaluzny@zhp.net.pl
tel: 507856619

Kontakt ZHU Konin