Hufiec ZHP Turek im. Mikołaja Kopernika

BIWAK “ŚLADAMI WŁADCY PIERŚCIENI”

W dniach 6-8 czerwca w Kaczce (koło Spycimierza) odbył się harcerski biwak, w którym wzięły udział drużyny z Turku: 19 DH „Invictus” i jej zastęp starszoharcerski, 2 GZ „Tęczowe Gumisie” oraz drużyna z Malanowa: 12 DSH „Iskry”. Podczas tego biwaku wszyscy wkroczyli do tajemniczego świata Władcy Pierścieni zostając ludem jednego z wylosowanych królestw.

Całość rozpoczęła się uroczystym apelem otwierającym biwak. Zaraz po tym na uczestników czekał szereg atrakcji, które sprawiały, że temat przewodni biwaku mógł być rozpoznany na każdym kroku. Były to między innymi tworzenie strojów w zależności od wylosowanego wcześniej rodu, tworzenie zbroi z kartonów (to stanowisko było oblegane najbardziej przez zuchów), a nawet wykonanie broni średniowiecznej, czyli łuku ze strzałami. Ostatecznie wszystko doprowadziło do wspólnej rywalizacji, podczas których drużyny mogły sprawdzić swoją siłę oraz zgranie w przeciąganiu liny lub umiejętności w strzelaniu z łuku oraz dodatkowo z wiatrówki.

W przeddzień zakończenia spotkania odbyło się ostatnie ognisko, podczas którego wszyscy mieli okazję wypowiedzieć się na temat biwaku, pośpiewać oraz wysłuchać gawędy harcerskiej.
Całość zakończyła się uroczystym apelem, na którym zostały rozdane dyplomy dla drużyn. Biwak był zwieńczeniem śródrocznej pracy drużyn oraz okazją do wystawienia na próbę swoich umiejętności.

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

MK
Fot. DB (oraz uczestnicy biwaku)

[facebook_like_button]

wróć

Kontakt

Komenda Hufca ZHP
ul. Kościuszki 13,
62-700 Turek
tel. 63 2784005,
e-mail: turek@zhp.wlkp.pl

Dane do faktury
Chorągiew Wielkopolska Hufiec Turek
REGON: 300429024
NIP: 778-14-40-251
BZWBK: 53 1090 1359 0000 0001 1290 6929

Administracja strony
Zespół Promocji i Informacji
e-mail: m.kaluzny@zhp.net.pl
tel: 507856619

Kontakt ZHU Konin