Hufiec ZHP Turek im. Mikołaja Kopernika

Dzień Myśli Braterskiej

Ubiegły weekend harcerze z Hufca ZHP Turek spędzili w braterskim gronie podczas obchodów Dnia Myśli Braterskiej. Harcerze i skauci na całym świecie obchodzą go 22 lutego i tego dnia ślą życzenia do przyjaciół i spotykają się na uroczystych zbiórkach.

Podczas weekendowego biwaku, który odbył się w dniach 21-23 lutego 2020 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Parkowej, spotkały się drużyny z Hufca ZHP Turek. Jak co roku, biwak rozpoczął się uroczystym apelem, na którym harcerze zameldowali swoją obecność i gotowość do działania w trakcie tych trzech dni. Piątek był przede wszystkim dniem integracji i zabaw do późnych godzin.

Kolejnego dnia uczestnicy biwaku zostali postawieni przed wyzwaniem w postaci „zwiadu miejskiego”, gdzie ich zadaniem było w mniejszych patrolach udać się w teren i znaleźć miejsca związane z działalnością harcerską. Oprócz tego mieli jeszcze popytać napotkanych przechodniów czy mają świadomość jakie święto obchodzą tego dnia na całym świecie. Punktem kulminacyjnym tego dnia było wieczorne „świeczkowisko”, podczas którego harcerze i harcerski spędziły w braterskim gronie podsumowując zwiad i śpiewając harcerskie piosenki.

Niedziela była ostatnim dniem biwaku. Po śniadaniu biwakowicze przystąpili do posprzątania miejsca zakwaterowania, a następnie przygotowali się do opuszczenia terenu biwaku, co nastąpiło po oficjalnym apelu kończącym spotkanie.

Zapraszamy do GALERII

 

wróć

Kontakt

Komenda Hufca ZHP
ul. Kościuszki 13,
62-700 Turek
tel. 63 2784005,
e-mail: turek@zhp.wlkp.pl

Dane do faktury
Chorągiew Wielkopolska Hufiec Turek
REGON: 300429024
NIP: 778-14-40-251
BZWBK: 53 1090 1359 0000 0001 1290 6929

Administracja strony
Zespół Promocji i Informacji
e-mail: m.kaluzny@zhp.net.pl
tel: 507856619

Kontakt ZHU Konin