Hufiec ZHP Turek im. Mikołaja Kopernika

Harcerski Start ’15

3 października 100 harcerzy spotkało się na Harcerskim Starcie, aby wspólnie rozpocząć nowy rok harcerski. W przepiękne sobotnie przedpołudnie w turkowskim lesie zameldowały się wszystkie drużyny z naszego powiatu; 7 Szczep Harcerski z Władysławowa, 16 Drużyna Starszoharcerska „Szare Wilki” z Gimnazjum nr 2, 12 Drużyna Starszoharcerska „Iskry” z Malanowa, 2 Gromada Zuchowa „Tęczowe Gumisie” ze Szkoły Podstawowej nr 5, 58 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Rivendell” oraz 8 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku działająca przy SOSW w Turku.
Spotkanie rozpoczęło się wspólnym apelem. Na uczestników czekało wiele niespodzianek. Jedną z nich była gra terenowa na terenie lasu. Harcerze otrzymali poważne zadanie do zrealizowania – musieli obudzić Królewnę Śnieżkę. Aby misja zakończyła się powodzeniem należało zdobyć zatrute wino, jabłko i kawałek anielskiej duszy.

Tego dnia niejeden turkowianin, korzystający z pięknej pogody, podczas spaceru po naszym lesie, nie ukrywał zdziwienia. Na trasie gry, pośród drzew, na harcerzy czekały baśniowe postacie. Mogliśmy spotkać rycerza, z którym należało stoczyć pojedynek. Mapnika, który wskazywał drogę do Zielarza, a ten z kolei pomógł zdobyć zatrute wino. Troll Toj za złote dukaty opowiadał zagadki, Przekupka pomagała odnaleźć dalszą drogę a Cyganka wskazywała miejsce położenia anielskiej duszy.

Wszystko skończyło się jak w dobrej bajce. Zła królowa została otruta a Śnieżka obudzona. W nagrodę za zrealizowanie misji na harcerzy czekała grochówka, harcerskie ognisko i żółty wóz RMF FM, który również odnotował naszą obecność na antenie radiowej.

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

MB
Fot. MK, MB

[facebook_like_button]

wróć

Kontakt

Komenda Hufca ZHP
ul. Kościuszki 13,
62-700 Turek
tel. 63 2784005,
e-mail: turek@zhp.wlkp.pl

Dane do faktury
Chorągiew Wielkopolska Hufiec Turek
REGON: 300429024
NIP: 778-14-40-251
BZWBK: 53 1090 1359 0000 0001 1290 6929

Administracja strony
Zespół Promocji i Informacji
e-mail: m.kaluzny@zhp.net.pl
tel: 507856619

Kontakt ZHU Konin