Hufiec ZHP Turek im. Mikołaja Kopernika

KURS FUNKCYJNYCH

Dwudziestu czterech harcerzy reprezentujących drużyny: 8 DH NS „Europejczycy” działająca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku, 12 DSH „Iskry” działająca w Gimnazjum w Malanowie, 15 DSH „Stonoga” działająca w Gimnazjum we Władysławowie oraz 58 WDH „Rivendell” działająca przy Gimnazjum nr 1 w Turku, wzięło udział w kursie przybocznych i zastępowych, zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP Turek.

Z dala od domu, w przepięknych okolicznościach przyrody, w szkole podstawowej w Sarbicach, przez dwa weekendy: 20-22 marca oraz 10-12 kwietnia 2015 roku, harcerze zdobywali wszelkie potrzebne informacje do sprawowania funkcji w drużynie.

Biwak oparto na fabule książki „Opowieści z Narnii”. Powstały cztery zastępy: „Gwardia Aslana”, „Wysłanniczki Aslana”, „Śnieżne lwy” i „Trzydrzwiowa szafa”. Wszelkie zajęcia były związane z tematyką powieści. Zastępy tworzyły szaty narnijskie i proporce.
Zajęcia przygotowane przez kadrę miały na celu przybliżyć, biorącym udział w szkoleniu funkcyjnym, ich role i zadania jakie przed nimi stoją, dać im potrzebne narzędzia i metody do codziennej pracy w drużynie i zastępie.

Kursanci poznali stopnie, sprawności oraz techniki harcerskie, uczyli się pracować w grupie, budowali szałasy, uczestniczyli w zajęciach z musztry i regulaminu mundurowego, poznali tradycje, zwyczaje i obrzędy w drużynie. Podczas gier i ćwiczeń rozwijali twórcze myślenie, tworzyli coś z niczego, przy wykorzystaniu surowców wtórnych. Nie mogło zabraknąć zwiadu i gry terenowej.
Niektórym harcerzom kurs ten zapadnie szczególnie w pamięci, gdyż w blasku ognia, wśród przyjaciół, złożyli Przyrzeczenie Harcerskie.
Harcerze, po zakończeniu kursu, otrzymali patent funkcyjnego.

Szczególne podziękowania dla Wójta Gminy Przykona – pana Mirosława Broniszewskiego oraz dla pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sarbicach – pani Doroty Granos za pomoc w organizacji kursu.

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

MB

[facebook_like_button]

wróć

Kontakt

Komenda Hufca ZHP
ul. Kościuszki 13,
62-700 Turek
tel. 63 2784005,
e-mail: turek@zhp.wlkp.pl

Dane do faktury
Chorągiew Wielkopolska Hufiec Turek
REGON: 300429024
NIP: 778-14-40-251
BZWBK: 53 1090 1359 0000 0001 1290 6929

Administracja strony
Zespół Promocji i Informacji
e-mail: m.kaluzny@zhp.net.pl
tel: 507856619

Kontakt ZHU Konin