Hufiec ZHP Turek im. Mikołaja Kopernika

Światło z Betlejem rozświetliło Turek

Betlejemskie Światło Pokoju ponownie zawitało do Turku. W ubiegłych dniach harcerze z Hufca ZHP Turek roznieśli Światło po całym mieście, składając życzenia i dzieląc się radością 

Betlejemskie Światło Pokoju to już tradycyjny element przygotowań do świąt Bożego Narodzenia dla wielu harcerzy, dlatego jak co roku harcerze z Hufca ZHP Turek udali się do najważniejszych miejsc naszego miasta i przekazali „Światło, które daje moc”, m. in. do starostwa, urzędu miasta, siedziby Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Muzem Miasta Turku im. Józefa Mehoffera czy Miejskiego Domu Kultury.  

Kulminacyjnym momentem przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Turku była niedzielna (22 grudnia) Msza święta, podczas której oficjalnie wprowadzono Światło, a następnie po jej zakończeniu zostało przekazane mieszkańcom naszego miasta.  

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce – w tym roku kolej na Polaków.Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.  

Mamy najszczerszą nadzieję, że Światło trafi na wigilijne stoły, niosąc nadzieję i radość oraz rozświetli serca każdego z nas. 

 

wróć

Kontakt

Komenda Hufca ZHP
ul. Kościuszki 13,
62-700 Turek
tel. 63 2784005,
e-mail: turek@zhp.wlkp.pl

Dane do faktury
Chorągiew Wielkopolska Hufiec Turek
REGON: 300429024
NIP: 778-14-40-251
BZWBK: 53 1090 1359 0000 0001 1290 6929

Administracja strony
Zespół Promocji i Informacji
e-mail: m.kaluzny@zhp.net.pl
tel: 507856619

Kontakt ZHU Konin