Hufiec ZHP Turek im. Mikołaja Kopernika

Zostań instruktorem!

Kurs przewodnikowski

“Naszą misją jest wychowywanie młodego człowieka…” Metoda harcerska jest niezawodna od ponad 100 lat. Umożliwiając poznanie metody i pomoc w założeniu gromady zuchowej lub drużyny harcerskiej Hufiec ZHP Turek organizuje kurs przewodnikowski.

Podczas kursu nauczysz się zupełnych podstaw harcerstwa oraz poznasz “tajniki” metody harcerskiej. Kurs przygotuje Cię przede wszystkim do prowadzenia drużyny lub gromady zuchowej. Jeśli jednak uznasz, że własna drużyna nie jest dla Ciebie to znajdzie się miejsce również w jednym z zespołów, w który w głównej mierze będziesz mieć okazję do wykorzystania swoich umiejętności i zainteresowań z życia codziennego.

Przed rozpoczęciem kursu odbędzie się spotkanie organizacyjne z wszystkimi potencjalnymi kursantami, aby porozmawiać o szczegółach, uzgodnić formy zjazdów oraz terminy. Aby wyrazić chęć udziału w kursie prosimy o wypełnienie poniższego formularza. W przypadku problemu z jego funkcjonowaniem znajdziesz go również pod tym linkiem: Formularz zgłoszeniowy

Przygotowaliśmy krótkie FAQ (najczęściej zadawane pytania), abyś być może mógł znaleźć odpowiedź na Twoje pytania:

1. Kim będę mógł być po ukończeniu kursu?

Ukończenie kursu przewodnikowskiego jest jednym z wymagań, które konieczne jest do ukończenia próby instruktorskiej na stopień przewodnika. Nasz kurs połączony będzie między innymi z kursem drużynowych i przygotuje Cię bezpośrednio do prowadzenia własnej drużyny. Jeśli jednak uznasz, że drużyna nie jest dla Ciebie to będziesz mógł pełnić inne funkcje w zespołach hufca, które będą odpowiadać Twoim zainteresowaniom.

2.  W jakich terminach odbędzie się kurs?

Na chwilę obecną dokładne terminy nie są jeszcze ustalone. Jeśli nasze plany się nie zmienią to rozpocznie się on w marcu i będzie odbywał się w formie trzech zjazdów weekendowych. Po zebraniu odpowiedniej ilości chętnych osób będziemy ustalać daty.

3. Czy jeśli nie miałem styczności z harcerstwem to kurs jest również dla mnie?
Jak najbardziej! Nasz kurs będzie przygotowany pod takim kątem, aby osoby niezwiązane z harcerstwem czuły się komfortowo. Nauczysz się tam podstaw harcerstwa, poznasz instruktorów naszego hufca i spędzimy wspólnie świetny czas. W dużym stopniu zależy nam właśnie na osobach, które jeszcze nie są członkami ZHP.

4. Czy za to trzeba zapłacić?

Podczas spotkania organizacyjnego z potencjalnymi kursantami będziemy ustalać jaką formę mają przyjąć zjazdy kursowe. Ewentualna kwota będzie zależna od tych ustaleń. Jeśli się takowa pojawi to będzie to niewielka suma.

5. Jak mogę się zapisać?

To proste. Wystarczy, że wypełnisz formularz zamieszczony poniżej, a następnie skontaktujemy się z Tobą, aby omówić ewentualne szczegóły oraz termin spotkania organizacyjnego.

6. Mam jeszcze kilka pytań. Gdzie uzyskam odpowiedź?

Zachęcamy do kontaktu z nami. Możesz napisać do nas wiadomość przez Messenger lub wyślij email – turek@zhp.pl)

Kontakt

Komenda Hufca ZHP
ul. Kościuszki 13,
62-700 Turek
tel. 63 2784005,
e-mail: turek@zhp.wlkp.pl

Dane do faktury
Chorągiew Wielkopolska Hufiec Turek
REGON: 300429024
NIP: 778-14-40-251
BZWBK: 53 1090 1359 0000 0001 1290 6929

Administracja strony
Zespół Promocji i Informacji
e-mail: m.kaluzny@zhp.net.pl
tel: 507856619

Kontakt ZHU Konin